Nyní jsme si pro Vás připravili další produkt od firmy Nitecore, která je velmi rozšířená a vyrábí kvalitní svítilny a čelovky, kterou nám poskytla k testování firma Eurolamp.

Jedná se o svítilnu Nitecore NU33,je to velice výkonná, malá a kompaktní čelovka s hliníkovým tělem. Čelovka disponuje výkonem až 700 lumenů, kdy při tomto výkonu je dosvit 135 metrů. Svítilna váží pouhých 95g. Předností svítilny je vysoká kapacita integrovaného akumulátoru s kapacitou 2000 mAh, kdy poskytuje výdrž při plném výkonu až 4 hodiny a například na 200lm má výdrž až 9 hodin. Li- ion baterie se dobijí pomocí vodotěsného USB-C nabíjecího portu, kdy lze svítilnu dobíjet ze sítě 230V či na cestách v přírodě pomocí powerbanky, kterou v dnešní době má skoro každý s sebou. Integrovaný akumulátor může být pro jednoho člověka výhoda nebo pro druhého, také nevýhoda (pro někoho je lepší mít záložní výměnnou baterii například v batohu). Svítilna umožňuje volit mezi režimy světelného výkonu – bílé LED (vysoký, střední, nízký), dvěma režimy červené LED (stálé svícení a pomalé blikání) a přísvit CRI LED (vysoký a nízký). Dále má také výstražné funkce SOS a zábleskový výstražný MAJÁK. Svítilna má indikátor stavu akumulátoru – 4 bodová led stupnice na straně čelovky a při plně vybitém stavu trvá nabití pouze 1,5h. Další bezespornou výhodou je také duální spínače pro ovládání jednou rukou a elektronický zámek tlačítek proti náhodnému sepnutí (např. pro přepravu v batohu a zamezení náhodnému rozsvícení a vybití). Čelovka je samozřejmě velmi odolná a disponuje ochranou ve standardu IPX6 – voděodolná a nárazuvzdorná 1 metr.

Čelovku jsem otestoval při různých outodoorových aktivitách jako jsou výlety do přírody, kempování, ale také při službě, kdy velmi dobře sloužila např. při pátracích akcích, či kdykoli, kdy potřebuje člověk volné ruce. Čelovka byla otestována I při pracích kolem domu a v domácnosti, kdy jí člověk taktéž často využil. Pásek na hlavu má reflexní nápis Nitecore, což je dobrý bezpečnostní prvek třeba při chůzi podél silnice. Pro použití v taktickém prostředí, kde by tento reflexní nápis mohl být na obtíž a prozradit, tak lze tento pásek jednoduše otočit.

Obsah balení:

-popruh na hlavu

-vestavěný Akumulátor Li-Ion 2000mAh

-nabíjecí USB-C kabel

Lze dokoupit odolné pouzdro pro čelovky Nitecore