O co se jedná

Česká firma BAGOBAGO® ze Sudoměřice nad Moravou nám poskytla k otestování světově unikátní sedací batoh, na který má patent. Jedná se o ryze český výrobek, jehož cena je 2480,- Kč.

Slovo výrobce:

Svět trpí nedostatkem míst k sezení – zvlášť ve chvíli, kdy to člověk nejvíc potřebuje. Co kdyby existovala možnost posadit se kdekoliv?

Přestože se může zdát, že taková myšlenka vychází z naší lenivosti, jsme ve skutečnosti velmi přičinliví lidé. Nepodceňujeme ale význam dobrého odpočinku. Sestavili jsme tým složený z českých designérů, výrobců i odborníků na ortopedii a vytvořili světově unikátní batoh BAGOBAGO® s vestavěnou stoličkou, díky které se nyní posadíte skutečně kdekoliv. BAGOBAGO® je od roku 2012 patentováno jako užitný vzor.

Přejeme Vám pohodlné sezení.

Parametry a popis

Objem 22l
Rozměry naplněného batohu ve složené poloze v.53 x š.35 x h.20 cm
Nosnost sedací konstrukce 130 kg
Celková váha batohu 1,6 kg
Velikost a pohlaví UNI
Materiál Kortexin 100% PES
Odolnost vrchní látky proti pronikání vody Více jak 100 cm
Počet kapes 1x hlavní komora, 1x vedlejší komora s výstuží pro notebook, 1x přední kapsa na zip s vnitřní malou kapsou na mobil či peněženku, 2x boční síťovaná kapsa na lahev

Jak jse psáno již výše, jedná se o batoh s patentovanou konstrukcí, který zároveň může posloužit i jako stolička. Pokud se chceme posadit, stačí otevřít zip a roztáhnout uvnitř ukrytou stoličku, která je součástí batohu. Předtím je ještě potřeba odhrnout chránič proti ušpinění od nožiček stoličky – ten však nemusí být použit a může být skryt v šikovné zipovací kapsičce na spodní straně batohu. Osobně jsem jej používal, abych si od případného bláta na nožičkách neušpinil oblečení. Je vidět, že konstruktéři přemýšleli i o praktických věcech a batoh se snažili vytvořit tak, aby byl opravdu použitelný. No posuďte sami, zabývá se někdo i tím, zdali gumové koncovky na nožičkách stoličky můžou ušpinit podlahu? Ve firmě BAGOBAGO ano! Proto směs gumy neobsahuje černidla.
Samotný batoh disponuje jednou velkou zezadu polstrovanou komorou, v níž je umístěná přepážka na uskladnění notebooku (do velikosti 15″). Dále se z přední strany nachází jedna menší komora v níž je pak umístěna další zipovací kapsa na drobné předměty a pořadač. Na bocích jsou pak dvě síťované kapsy (zevnitř pošité látkou) na lahve. Nosný systém batohu je velice dobře polstrován a za celou dobu se mi nestalo, že by popruhy někde dřely, či řezaly.

Kde jsem testoval

Batoh jsem testoval při běžné turistice, bral jsem jej i na kempování, do práce a na výcviky s PJ. Při testování mě napadla i otázka cestování s batohem a to konkrétně letecky. Na stránkách firmy BAGOBAGO však tuto situaci řešili také a jak píší: Rozměry splňují letištní limity a sedací konstrukce neobsahuje žádné ostré hrany, které by neprošly kontrolou (sami jsme už mnohokrát otestovali).

Celkové resumé

Batoh se stal pohodlným společníkem na cestách a vestavěnou stoličku si oblíbila přítelkyně, takže mně nezbylo nic jiného než postávat okolo :D. Je opravdu velice příjemné, když si člověk může sundat batoh a sednout si kdekoli chce. Někdo by mohl namítat, že není problém si koupit za stejné peníze stoličku a batoh zvlášť a ještě by mu zbylo na svačinu. Ale osobně velice dobře hodnotím, že vše je v jednom balení a nápad firmy BAGOBAGO® se mi moc líbí. Nemusel jsem složitě k batohu přibalovat stoličku, na kterou bych si mohl sednout, následně pak řešit ušpinění batohu, či oblečení od stoličky. V případě sedacího batohu BAGOBAGO® se o ochranu před ušpinění stará chránič nožiček. Pokud se ušpiní, lze jej odepnout a samostatně vyčistit, či vyprat.
Při testování batohu jsem se setkal mnohokrát se zvídavými pohledy lidí okolo a rád jsem odpovídal na jejich dotazy ohledně batohu a zároveň jim umožnil si samotný batoh také vyzkoušet.
Na co jsem byl při testování opravdu zvědav, bylo samotné rozložení naplněného batohu k sezení a přitom nepoškození uložených věcí a samotné čištění batohu, pokud se ušpiní. Samotná konstrukce je však velice dobře zpracována a tak nikdy nedošlo k žádnému poškození uložených věcí. A co se týče praní, tak vnitřní konstrukci stoličky lze bez problémů z batohu vyjmout a batoh vyprat.
Na čem by se však dalo ještě zapracovat je hmotnost batohu a jeho cena. Avšak firma BAGOBAGO® je ryze český výrobce a můžeme si tak být stoprocentně jisti, že batoh nenavštívil čínské šicí linky a opravdu něco vydrží. Osobně jsem velice nakloněn českým firmám, které přijdou na trh s nápadem a zachovají si kvalitu.
A kam bych batoh doporučil? Rozhodně na výlety, kde jedno kilo váhy navíc nehraje roli, na kempování, festivaly a samozřejmě i do města.
Doufám, že si firma i nadále zachová kvalitu výrobku a dočkáme se třeba i dalších verzí batohu, případně jiných vychytávek.

Závěrem bych ještě rád zmínil, že firma BAGOBAGO® nabízí k objednání náhradní díly, jako jsou například gumové zakončení nožiček u stoličky nebo táhla zipů. Přístup zaměstnanců je opravdu velice lidský a příjemný, což nebývá úplně všude zvykem.