K testování se nám od společnosti HQH dostalo funkční prádlo Scutum Wear. Konkrétně jsme testovali trika s krátkým rukávem Erik v zelené barvě jehož cena je 950,- Kč. Již při prvním rozbalení nás překvapila hmotnost trik a jejich velice příjemný materiál. Podle toho co udává výrobce jsme trika podrobili opravdu kvalitnímu testu.

O společnosti HQH

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.
S odkazem na naše bohaté zkušenosti v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí naše společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.
Pravidelně pořádáme odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Jsme zástupci většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodávané policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřujeme i na komerční trh.

 

Výrobce trika uvádí

SCUTUM Wear

Komfort, kvalita a funkčnost, těmito slovy jsme se řídili při vývoji českého funkčního prádla značky Scutum Wear. Produkty Scutum Wear jsou navrženy a otestovány spolu s profesionály, kteří se nespokojí s kompromisy, ale potřebují výrobek, který bude na 100 % splňovat jejich požadavky. Speciálně vyvinutý materiál a střih zajišťují splnění všech nároků na první vrstvu oblečení.

SCUTUM Wear není jako běžné komerční funkční prádlo, které je navrženo pouze pro aktivní pohyb a již nepočítá se zvýšenou zátěží v podobě taktických vest a kompletní výstroje. Materiál i střih jsme navrhli tak, aby SCUTUM Wear odolalo i extrémním podmínkám vaší zátěže bez viditelných oděrů či ztrátě střihu.

Složení materiálu:
Tělo: 92 % polyamid supplex, 8 % lycra

Boční panely:
92% polyester, 2 % polyamid, 6 % lycra

Vlastnosti:
-komfort
-antimicrobiální ochrana s ionty stříbra
-panely pro regulaci tělesné teploty při zátěži
-ploché švy
-kompresní střih
-rychleschnoucí materiál
-hybridní střih
-prodloužený střih, který zabraňuje vyhrnování

Vyrobeno v České republice

Jak triko obstálo?

Triko jsem testoval opravdu dlouhou dobu a opravdu důkladně. Přeci jen se jedná o triko v hodnotě 950,- Kč a výrobcem uváděné vlastnosti k tomu doslova vybízely.
Jak jsem už uváděl výše, triko je z velmi příjemného materiálu. Jakmile jsem si jej poprvé oblékl, ihned jsem tušil, že bude jedním z těch trik, které budu nosit velice rád (nahradilo tak i mé oblíbené triko od firmy Klimatex). Nebál bych se říci, že motto Scutum Wear – Your second skin (čili Scutum wear – Vaše druhá kůže) opravdu nelže. Triko velmi dobře padne na tělo a i při velké tělesné zátěži není cítit potem.
A co je ještě mnohem příjemnější? Triko perfektně schne. Když už se ho podaří zpotit, během chvilky je opět suché.
Triko semnou zažilo opravdu těžké časy – lezení po útesech v Itálii, zdolávání skal, práce ve výškách, běhání, turistika, inline brusle, výcviky PJ a každodenní nošení ve službě – ano přesně takto jsem triko testoval.
Nicméně mě zajímala především jedna věc, která u funkčních trik není zvyklostí.

SCUTUM Wear není jako běžné komerční funkční prádlo, které je navrženo pouze pro aktivní pohyb a již nepočítá se zvýšenou zátěží v podobě taktických vest a kompletní výstroje. Materiál i střih jsme navrhli tak, aby SCUTUM Wear odolalo i extrémním podmínkám vaší zátěže bez viditelných oděrů či ztrátě střihu.

Je tomu opravdu tak? Vážně ano. Ač se to zdá nereálné, triko jsem opravdu nešetřil a popruhy na celotělovém sedáku mu dávaly opravdu zabrat, tak tomu bylo i na skále, kde se člověk o stěnu otře jak nic. A kupodivu triko to vše nejenže vydrželo, ale hlavně bez újmy.

Celkové hodnocení

Z mého pohledu tedy triko hodnotím na zasloužených 5 hvězd. Nemám pochyb o tom, že toto nové funkční prádlo si takové hodnocení zaslouží a věřím, že jakmile se dostane do povědomí dalších lidí, budu ho stále více vídat.
Na závěr bych popřál značce Scutum Wear, aby jejich produkty byly i nadále takto kvalitní, protože toto testování bylo opravdu jedno z těch, na které člověk nezapomene.