Dnes se podíváme na zoubek botám od firmy PRABOS. Jedná se konkrétně o typ pro Policii S00625 Profi Trek GTX. Tyto boty jsem fasoval jako člen pořádkové jednotky a mám je již 5 let. Jejich cena je 3790,- Kč (což je poměrně dost)..

Výrobce uvádí

Výrobní způsob: lepená

Vkládací stélka: anatomicky tvarovaná DRYSOLE

Vrchový materiál: hydrofobní hovězinová useň

Podešev: SOLUŇ

Podšívka: membrána GORE-TEX® DURACOM MS SPORTIVE

Použití: Taktická obuv pro celoroční nošení v extrémních podmínkách

Norma: ČSN EN ISO 20347 SRA

Hmotnost: 930 g

Velikost: 35 – 49

Z čeho se bota skládá?

Svrchní část obuvi je vyrobena z hovězinové usně VATUR  M GTX 2,4 – 2,6 mm. Podšívku pak tvoří membrána GORE-TEX Performance Comfort. Uvnitř nalezneme anatomicky tvarovanou vkládací stélku DRY-SOLE. Podešev je pryžová s dezénem VIBRAM Foura.

GORE-TEX® Performance Comfort

“Suchá a pohodlná”  

Obuv vybavená membránou GORE-TEX® Performance Comfort nabízí optimální klimatický komfort za mírných tepelných podmínek a při nejrůznějších outdoorových aktivitách.

Kde jsem testoval

Boty mám již 5 let a nosím je prakticky pořád. Zažily semnou už pátrací akce, výcviky, různé kurzy, lezení atd.. Boty prošly vodou, ledem, sněhem, blátem, ohněm atd..

Jak boty obstály?

Boty jsou po rozšlápnutí pohodlné. Jediné co bych jim vytkl, je jejich váha, ale těžko byste hledali obdobné boty s o dost menší hmotností (v dnešní době to již není problém). Ještě horší je pak váha, když se dostane voda do boty. Ovšem to se mi stalo pouze jednou, když jsem vběhl do řeky. Bota o dost ztěžkla a běh v ní byl opravdu nepříjemný. Navíc na noze klouzala.
Co se týká sněhu, se správnou ponožkou je v botě sucho a teplo. Při užití slabších ponožek je v nich zima. Na ledu se boty chovají standardně – čili kloužou. Soukromé trekové civilní boty od jiné firmy drží na ledu o trochu lépe. Naproti tomu v létě se v nich potí noha a dostatečně neodvětrávají.

Celkové hodnocení

Boty byly opravdu TOP v tom, co Policie nabízela (momentálně již nahrazeny). Po 5ti letech pravidelného a opravdu nehezkého zacházení na pravé botě popraskala kůže (což je spíše designový problém) a asi před půl rokem se mi na obou botách začala odlepovat podrážka (na jedné celá pata a u druhé střed boty) – což bych od boty za necelé 4.tis opravdu nečekal. Kolegovi však bota drží a nikde se nic neodlepuje. Nicméně to jsou opravdu kvalitní boty, které vydrží i hrubší zacházení a poradí si s kde jakým terénem. . Není potřeba v nich překračovat ani hlubší kaluže. Slušný komfort nabízejí boty i při řízení vozidla. Abych tedy mohl recenzi zakončit, tyhle botičky si ode mě vysloužily 3 a půl hvězdy a hodnocení průměrné.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]